Primăria Râmnicului nu are bani pentru suplimentarea subvenției la căldură!

În recenta ședință a Consiliului Local Râmnicu Vâlcea a fost aprobat proiectul de hotărâre privind rectificarea bugetului local și a listelor de investiții pe acest an. Deși au avut loc discuții pe tema tarifului pentru gigacalorie, potrivit edilului Mircia Gutău, subvenția la căldură nu poate fi suplimentată din lipsă de fonduri locale. Aceasta va rămâne la cuantumul de 60 lei/gigacalorie.